Vuokrataan toimistotilat - Helsinki
Itälahdenkatu 23, Lauttasaari, 00210 Helsinki #10870204
Toimistotilaa Helsingin Lauttasaaressa.
Tämä tyylikäs ja remontoitu 110 m² toimisto-/näyttelytila sijaitsee kiinteistön ylimmässä, 5. kerroksessa. Toimistossa on yksi tilava huone, varastohuone, avotilaa, keittiö ja suihkullinen wc. Toimistossa on oma ilmalämpöpumppu viilennystä varten.
Osoite
Itälahdenkatu 23, 00210 Helsinki
Tilatyyppi
Toimistotilaa
110 m2
Pohjapiirros
Kiinteistö
Itälahdenkatu 23 (Melkonkatu 24) sijaitsee Lauttasaaressa Helsingissä. Vuonna 1970-luvulla valmistuneessa toimistorakennuksessa on viisi kerrosta ja kellarikerros, ja sen kokonaispinta-ala on 7 000 m². Kiinteistö tarjoaa toimistotilaa työhuoneista showroom-tiloihin sekä varastotilaa, ja kolmannessa kerroksessa toimii toimistohotelli. Vuokralaisista lähes puolet toimii tukku- ja vähittäiskaupan tai agentuuritoiminnan parissa, ja lisäksi kiinteistössä on muun muassa taloushallinnon, mainonnan sekä kustannusalan yrityksiä.
Sijainti
Lauttasaari
Palvelut
Kiinteistön varustukseen kuuluu lastauslaituri, kaikkiin kerroksiin kulkevat henkilöhissit sekä tavarahissit, jotka liikennöivät kellarikerroksesta neljänteen kerrokseen. Lauttasaaren Vattuniemen alueella on useita lounasravintoloita sekä ruokakauppoja.
Kulkuyhteydet
Hyvät juLauttasaaren metroasemalle on matkaa noin kilometri, ja bussilinja 21 Kampista ja metroasemalta kulkee rakennuksen edestä. Kiinteistössä on omia pysäköintipaikkoja.
Muuta
Kysy lisää numerosta 044 723 4700 tai info@bref.fi. Palvelumme on tilanhakijoille ilmainen.
Vapautuu
heti
Rakennusvuosi
1970
Kerros
5
Hissi
Lastauslaituri
Ota yhteyttä
Bureau Real Estate Finland Oy
Lars Sonckin kaari 10, 02600 Espoo
Näytä puhelinnumero
044 723 4700
Bureau Toimitilat
Näytä puhelinnumero
044 723 4700
Kysy lisää numerosta Näytä puhelinnumero 044 723 4700 tai info@bref.fi. Palvelumme on tilanhakijoille ilmainen.
https://www.bref.fiPyydä lisätietoa
