Vuokrataan varastotilat - Kouvola
Savonsuontie 8, Kymintehdas, 45720 Kouvola #10855660
Vuokrataan monipuolista korjaamo-/varasto-/toimistotilaa, joka on jaettavissa eri kokonaisuuksiin. Tilassa ajoneuvojen pesutilat ja toimintaa tukevat toimistotilat. Lisäksi tilaan kuuluu keittiö ja tauko- sekä sosiaalitilat. Varastotiloissa on 3 maantason nosto-ovea. Kiinteistöllä on iso aidattu piha-alue, joka sopii hyvin ajoneuvojen, kaluston ja tavaran varastointiin.
Savonsuontie 8 on monipuolinen teollisuus- ja varastokiinteistö valtatie 6:n läheisyydessä. Teollisuusrakennus on valmistunut vuonna 1999 ja sen kokonaispinta-ala on 7574 m². Kiinteistöllä on laaja piha-alue, joka on jaettu aidalla eri käyttäjille ja soveltuu hyvin myös ajoneuvojen, kaluston ja tavaran varastointiin.
Lähin bussipysäkki sijaitsee kävelymatkan päässä, mistä pääsee suoralla linjalla Kouvolan keskustaan alle 10 minuutissa. Kouvolan keskustasta on suora junayhteys lähialueille ja mm. Lahteen (30 min) ja Helsinkiin (1 h 20 min).
