Vuokrataan toimistotilat - Helsinki
Mannerheimintie 113 VIVALDI, 00280 Helsinki #10851171
Vuokrattava koko 3. kerroksen toimistokokonaisuus. Kiinteistössä aulapalvelut ja lounasravintola. Kiinteistö sijaitsee erinomaisella paikalla Hesingin Ruskeasuolla. Perille pääsee helposti niin julkisilla kulkuneivoilla kuin omalla autollakin.
Aitio Business Parkin ensimmäisen rakennuksen Vivaldin avajaisia vietettiin toukokuun 2013 alussa. Aitio on kantakaupungin kupeessa, Mannerheimintien varrella, Ruskeasuolla, Hämeenlinnanväylän ja Hakamäentien risteyksen tuntumassa.
Laaja valikoima ravintola-, toimisto-, tietoliikenne-, hyvinvointi-, turvallisuus- ja tilapalveluja yrityksen valinnan mukaisesti. Aulapalvelu, lounasravintola kabinetteineen, suihku- ja sos.tilat, yhteiskäyttöiset neuvottelutilat, autonpesupalvelu. Uusien toimistotalojen piha-alueen suunnitteluun ja toteutukseen panostetaan erityisesti. Ajan hengen mukaisesti energiansäästöön kiinnitetään erityistä huomiota niin rakennus- kuin käyttövaiheenkin aikana.
Ensimmäisenä Suomessa BREEAM Excellent -ympäristösertifikaatti. A-luokan energiatehokkuus.
Raitiovaunu linja 10, lukuisia bussilinjoja. Lähimmät pysäkit 200m päässä. Matka-ajat: Kamppiin n.20 min., Pasilaan n.15 min., Huopalahden asemalle n.10min., Hki-Vantaan lentoasemalle n.30 min., Leppävaaraan n.20 min., Tapiolaan n.30 min.
