240806_ilmalanrinne_1_002
240806_ilmalanrinne_1_002
ILMALANLINNA aula.JPG
ILMALANLINNA aula.JPG
ilmalanlinna porras1.JPG
ilmalanlinna porras1.JPG
231102_ilmalanrinne_1_012 (1)
231102_ilmalanrinne_1_012 (1)
Ilmalanlinna lounas.JPG
Ilmalanlinna lounas.JPG
ilmalanlinna DE vapaat.JPG
ilmalanlinna DE vapaat.JPG

Vuokrataan toimistotilat - Helsinki

Ilmalantori 4, Ilmala, 00240 Helsinki #10819253

Ilmalanlinna on jo useiden yritysten, kuten DNA:n, Uponorin, Netoxin ja Swecon pääkonttori.

llmalanlinna tarjoaa tiloja yrityksille, jotka arvostavat laatua ja haluavat parasta työntekijöillensä. Ilmalanlinna sijaitsee nimensä mukaisesti Ilmalassa, vain kiven heiton päässä Pasilasta loistavien kulkuyhteyksien päässä. Ilmalan juna-asema on 200 m päässä, raitiovaunu tulee aivan kiinteistön eteen ja monet bussilinjat kulkevat lähettyviltä.

Vuonna 2015 valmistuivat kolme ensimmäistä rakennusta. Laajennusvaiheen rakennukset valmistuivat alkuvuodesta 2023, jolloin tontille muotoutui monipuolinen ja moderni toimistokokonaisuus, joka koostuu viidestä rakennuksesta. Kiinteistölle on haettu sekä LEED Gold -ympäristösertifiointia että WELL Platinum Core -sertifiointia, jossa korostetaan kiinteistön käyttäjien terveyttä ja hyvinvointia. Ilmalanlinnaan on suunniteltu oma New Normal -konsepti, jonka ideana on parantaa tilojen hygieniaa tarkoin valituilla materiaaleilla ja toiminnallisilla ratkaisuilla.

Omien toimistotilojen lisäksi vuokralaisilla on käytössään runsaasti yhteistiloja ja erilaisia kokous- ja työskentelytiloja. Vuokralaisten käytössä on myös auditoriomainen HUB-tila, jossa voi järjestää isommatkin tilaisuudet. Kiinteistöstä löytyy tietysti myös toimistotyöläisen arkea helpottavia palveluita kuten aulapalvelu, autopesula ja kaksi lounasravintolaa. Palveluvalikoimaa täydentää upouusi syyskuussa 2025 avautunut laadukas ja ekoystävällinen kuntosali GreenFitin operoimana.

Ota yhteyttä ja sovitaan näyttö Ilmalanlinnaan!

Tilan kuvaus:
Kiinteistön uudemmalla puolella on vuokrattavissa 481 m² toimisto, joka sijaitsee kiinteistön ensimmäisessä kerroksessa. Toimistotilassa on hieman normaalia korkeampi kattokorkeus sekä kaksi wc-tilaa. Tila on täysin uusi ja muokattavissa vuokralaisen tarpeiden mukaisesti joko avo- tai huonetoimistoksi – tai joksikin näiden väliltä. Tilaan saadaan tehokkaasti n. 40 työpistettä sekä työhuoneita ja neuvottelutiloja. Tilan yhteydessä on mahdollista vuokrata pysäköintioikeuksia kiinteistön pysäköintihallista.

Osoite
Ilmalantori 4, Ilmala, 00240 Helsinki
Tilatyyppi
Toimistotilaa
481 m2
Vapautuu
2025-03-04T00:00:00+01:00
Rakennusvuosi
2015
Ota yhteyttä

CBRE Finland Oy

CBRE toimitilavuokraus
CBRE toimitilavuokraus
Näytä puhelinnumero +358207354433

Pyydä lisätietoa

Kohteesta Ilmalantori 4, Ilmala, Helsinki

 

B2B palvelut

MARKKINOINTI

Tavoita oikea kohderyhmä!

LASTAUSRATKAISUT

Mainos
Lastauksien ratkaisut tehokkaammin ja turvallisemmin