Vuokrataan toimistotilat - Helsinki
Vuorikatu 14, Kluuvi, 00100 Helsinki #10796461
Tila sopii noin 110-205 henkilön yritykselle ja on helposti muokattavissa avotilasta huonekonttoreiksi tai neuvottelutiloiksi ennen vuokrasopimuksen alkua. Suuret ikkunat tuovat luonnonvaloa koko kerrokseen, luoden avoimen ja muuntojoustavan työtilan.
Vuorikatu 14 on toimisto- ja liikekiinteistö Helsingin ydinkeskustassa. Kiinteistöllä on BREEAM In-Use Excellent -sertifikaatti, joka osoittaa vastuullisen käytön ja ylläpidon, energiatehokkuuden sekä terveelliset sisäolosuhteet.
Vuorikatu 14 sijaitsee Helsingin rautatieaseman ja Rautatientorin linja-autoaseman välittömässä läheisyydessä, ja raitiovaunupysäkit ovat aivan kiinteistön edustalla. Helsingin yliopiston metroasemalle pääsee suoraan kiinteistöstä sisäkautta. Vuokrasta sovitaan erikseen. Pyydä tarjous. Tila on heti vapaana.
Keskeinen sijainti takaa myös sen, että kaikki keskustan kaupalliset ja yrityspalvelut ovat lyhyen kävelymatkan etäisyydellä ja asiakasvirrat alueella ovat vertaansa vailla.
Vuonna 1927 valmistunut kiinteistö on saneerattu 2000-luvun alussa nykyaikaisia tarpeita palvelevaksi toimisto- ja liikekiinteistöksi. Katutasossa on liiketiloja ja ylemmissä kerroksissa toimistotilaa. Tilat ovat helposti muunneltavissa yrityskohtaisesti. Fennia-korttelin ytimessä sijaitseva kaikille avoin ravintola-alue, Ruoka & Mat tarjoaa viihtyisät puitteet ja monipuoliset ravintolat kohtaamisille kaupungin keskellä. Halonen sopii loistavasti hyviä julkisen liikenteen kulkuyhteyksiä ja keskustan palvelutarjontaa arvostavalle yritykselle.
Kaikille Fennia-korttelin kiinteistöille on myönnetty BREEAM In-Use Excellent -tason ympäristösertifikaatti ja koko kortteli toimii 100 % päästöttömällä energialla, kuten tuulisähköllä ja uusiutuvalla kaukolämmöllä.
Lähimmät asemat: Metro: 1min kävely Yliopiston metroasemalle. Juna: 4min kävely rautatieasemalle. Helsinki-Vantaa lentoasema: n. 30 min junalla rautatieasemalta.
Samassa korttelissa: Työmatkapyöräilijöita varten löytyy pyörävarasto sekä sosiaalitilat. Fennian Ruoka & Mat ravintolamaailma ja elokuvateatteri Kinopalatsi.
Kävelyetäisyydellä mm.: Ravintolat: kaikki keskustan ravintolat. Hotellit: Scandic Grand Central Helsinki, Bob W Helsinki Kluuvi ja Radisson Blu Plaza Hotel Helsinki. Apteekit: Kluuvin apteekki ja Steissin apteekki.
Lähimmälle juna-asemalle 550 m
Lähimmälle metroasemalle 150 m
Lähimmälle raitiovaunupysäkille 80 m
Lentokentälle 25 min
Sponda Oy
Yrjönkatu 29C, 00100 Helsinki
Näytä puhelinnumero
020 43131
Sirpa Vuorimaa
Retail leasing
Näytä puhelinnumero
+358 40 7654 222
Laura Toponen
Senior Leasing Manager
Näytä puhelinnumero
+35850 413 4223
Sponda Oy
https://www.sponda.fi