Vuokrataan toimistotilat, liiketilat, tuotantotilat, varastotilat - Lahti
Isku Center, Mukkulankatu 19, 15210 Lahti #10754353
Isku Center on ekologinen, aikaansa seuraava ja muuntuva yrityskeskus Lahden Mukkulassa osoitteessa Mukkulankatu 19. Kiinteistössä on Iskun tuotantotiloja ja pääkonttori sekä toistakymmentä vuokralaista. Vuokralaisista suurin on LAB-ammattikorkeakoulu, jolla on käytössään noin 24 000 m2.
Kiinteistön lämmitysratkaisuna käytetään CO2 vapaata kaukolämpöä sekä kohteella tuotettua maalämpöä. Kiinteistön jäähdytysratkaisut on toteutettu maakylmällä. Rakennuksessa sovellettavat energiaratkaisut supistavat hiilijalanjälkeä 90 prosenttia.
BREEAM haku käynnissä olemassa olevan sertifioinnin työkalulla. Sertifiointi perustuu BREEAM In-Use international 2015 luokitusmalliin. Tavoitteena on Very Good luokitus vuodelle 2023.
Kiinteistössä on oma yli 2000 paneelin aurinkovoimala.
Pokupyöreille on ulkopaikkoja, joista valtaosa katetussa tilassa 800kpl. Polkupyörille on varattu kiinteistön sisältä lämmin pyörävarasto, jossa 100kpl paikkoja.
Kiinteistön ensimmäinen osa on rakennettu vuonna 1958 ja se on toiminut Iskun tehdaskiinteistönä nykypäivään asti. Kiinteistössä on 76 000 m2 lämmitettyä pinta-alaa. Nyt uudistettu kiinteistö tarjoaa niin tuotanto- kuin toimistotilojakin monipuolisesti. Sisäiset ja ulkoiset logistiikkayhteydet ovat myös valmiina.
Lounas on tarjolla arkisin klo 11.00-13.30. Tarjolla on päivittäin vaihtuvat lounasvaihtoehdot.
Kahvila on avoinna arkisin klo 8.00-15.00.
Ravintola palvelee kaikkia lounasasiakkaita ja kokoustiloja etsiviä yritysasiakkaita.
Isku Centerissä voit tulla kokoustamaan tai järjestää erilaisia tilaisuuksia pienille ja isoille ryhmille ravintolassa tai muissa kiinteistön tiloissamme.
Kiinteistössä toimii myös kuntosali GOGO Express Mukkula, jossa voi ylläpitää omaa kuntoiluharrastustaan.
Autolla: Isku Centerille pääsee autolla kymmenessä minuutissa Lahden keskustasta sekä valtatie 4:ltä (E75) Kariston liittymästä.
Julkinen liikenne: Linja-auto 1 (Solttiin ja Karjusaareen) saapuvat Isku Centeriin Matkakeskukselta (linja-auto- ja rautatieasema) A-pysäkiltä. Linja 13 ei kierrä Kauppatorin kautta. Linja 1 kulkee Matkakeskukselta torille ja jatkavat torilta D1-pysäkin kautta.
Kävellen ja pyörällä: Isku Centerille pääsee suoraan keskustasta kevyen liikenteen väylää tai kaunista Lahden Vesijärven rantamaisemaa pitkin. Kiinteistön piha-alueella on tilaa noin 800 pyörälle ja valtaosa pyöräparkeista on katettu. Kiinteistössä on sosiaalitiloja, joissa voi käydä peseytymässä ja virkistymässä.
Räätälöimme juuri tarpeeseesi sopivan tilakokonaisuuden. Kerro, mitä yrityksesi tarvitsee, me räätälöimme valmiin tila parhailla palveluilla!
Katutasossa
Näkyvällä paikalla
Jaettavissa
Hissi
Lastauslaituri
Isku Invest Oy
TOIMITILOJEN VUOKRAUS
Rauli Majuri, Isku, puh.
Näytä puhelinnumero
+358 290 86 3190
, rauli.majuri@isku.com
Roope Vikström, Isku, puh.
Näytä puhelinnumero
+358 290 86 3605
, roope.vikstrom@isku.com
KOKOUS- JA TAPAHTUMATILAT
Marika Skytz
Isku
Näytä puhelinnumero
+358 44 792 3615
marika.skytz@isku.com