Vuokrataan toimistotilat - Helsinki

Bulevardi 10, 00120 Helsinki #10880744

Toimistotiloja Bulevardilta, Chapelle

Osoite
Bulevardi 10, 00120 Helsinki
Tilatyyppi
Toimistotilaa
156 - 330 m2
Kiinteistö
Toimistotilaa Bulevardilta, Helsingin keskustasta

Vuokrattavana toimistotiloja Bulevardi 10:ssä, Helsingin Kampissa. Vuonna 1892 rakennettu uusrenessanssityylinen kiinteistö tarjoaa toimistotiloja ensimmäisestä viidenteen kerrokseen. Tarjolla on useita kokoluokkia, ja ensimmäisen kerroksen toimitiloista on mahdollista muodostaa myös 330 m²:n kokonaisuus.

Toimistotilojen pohjaratkaisut soveltuvat erilaisiin työskentelytarpeisiin. Tilat voidaan toteuttaa avotoimistoksi, huonetoimistoksi tai näiden yhdistelmäksi. Muutostöissä voidaan hyödyntää valmiita mallipohjia tai vuokralaisen omia toiveita.

Toimitiloissa on tehokas ilmanvaihto jäähdytyksellä, akustiikkaa tukevat ratkaisut, kaukolämpö ja kuituyhteys.

Vuokrattavat toimistotilat ovat heti vapaita

156,5 m² – 1. kerros, A-siipi. Näkymät Bulevardille ja Vanhaan kirkkopuistoon. Tila jakautuu aulatilaan, keittiöön sekä kolmeen erikokoiseen työskentely- ja/tai neuvottelutilaan. Keittiö ja valaistus on uusittu, ja seinä- sekä lattiapinnat on huollettu. Voidaan yhdistää 173,5 m2 tilojen kanssa.

173,5 m² – 1. kerros, C-siipi. Valoisa, muokattava toimitila, joka voidaan toteuttaa avotoimistoksi, huonetoimistoksi tai näiden yhdistelmäksi. Voidaan yhdistää 156,5 m2 tilan kanssa.

330 m² – 1. kerros. Toimitila, joka tarjoaa mahdollisuuden toteuttaa yrityksesi tarpeisiin sopiva avotoimisto, huonetoimisto tai niiden yhdistelmä. Kokonaisuus muodostuu myös yhdistämällä 156,5 m² ja 173,5 m² toimitilat.

201 m² – 2. kerros. Lounge-tila sisäänkäynnin yhteydessä, erillisiä neuvottelu- ja työhuoneita sekä valoisa avotyötila. Näkymät sisäpihalle.

201 m² – 3. kerros, C-siipi. Muokattava toimitila, jonka pohjaratkaisu voidaan toteuttaa yrityksen tarpeiden mukaan. Suurista ikkunoista näkymät sisäpihalle.

201 m² – 4. kerros. Valoisa toimitila, joka voidaan muokata avotoimistoksi, huonetoimistoksi tai niiden yhdistelmäksi. Suuret ikkunat avautuvat sisäpihalle.

201 m² – 5. kerros. Valoisa toimitila, jonka suurista ikkunoista avautuu näkymä suojaisan sisäpihan kattojen ylle.



Historiallista arvokkuutta keskustassa

Kiinteistössä on viisi toimistokerrosta, ja toimitiloja uudistetaan vuokralaisen tarpeet huomioiden. Chapelle Bulevardi 10:ssä on suojaisa sisäpiha.

Pysäköintipaikkoja löytyy Helsingin ydinkeskustan pysäköintilaitoksista.



Varaa oma yksityisesittely ja tule tutustumaan tiloihin.

Tilanhakijalle palvelumme ovat maksuttomia.
Vapautuu
Kysy
Ota yhteyttä

Logistila Oy

Kalevan puistotie 22 LT 4, 33500 Tampere

Maarit Nukari
Näytä puhelinnumero 0504409457

  http://www.logistila.fi/
Pyydä lisätietoa

Kohteesta Bulevardi 10, Helsinki

 

B2B palvelut

LASTAUSRATKAISUT

Mainos
Lastauksien ratkaisut tehokkaammin ja turvallisemmin

HALLIT