Vuokrataan varastotilat - Helsinki

Rälssintie 6, Pukinmäki, 00720 Helsinki #10878820

Vuokrattavana monipuolista varastototilaa erinomaisella sijainnilla Helsingin Pukinmäessä, aivan Kehä I:n varrella ja kävelyetäisyydellä Pukinmäen juna-asemasta.

Sijainti tarjoaa sujuvat yhteydet niin omalla autolla kuin julkisella liikenteellä, ja Helsingin keskustasta pääsee paikalle alle 15 minuutissa.

Kiinteistössä toimii osittain konserniyhtiö Oy Perkko, joka on erikoistunut kellojen ja korujen maahantuontiin. Rakennuksessa on lisäksi tarjolla joustavasti erikokoisia toimitilavaihtoehtoja alkaen 221 m2. Tilat soveltuvat varastointi-, toimisto- ja kevyeen tuotantokäyttöön sekä suuremmiksi kokonaisuuksiksi yhdistettäviksi.

1990-luvulla rakennettu kiinteistö käsittää kellarikerroksen sekä kaksi maanpäällistä kerrosta. Kellarikerroksessa sijaitsevat henkilöstön käyttöön tarkoitetut sauna-, ruokala- ja sosiaalitilat. Varastotilan kantavuus on 800 kg/m2, ja käytettävissä on oma lastauslaituri tehokasta tavaraliikennettä varten.

Kiinteistöllä on runsaasti pysäköintitilaa, yhteensä 33 autopaikkaa. Monipuoliset sosiaalitilat tarjoavat mahdollisuuden päivittää ja viimeistellä tilat käyttäjän tarpeiden ja laatutason mukaisiksi.


Lisätietoja 020 7290 710. Lisää kohteita www.premises.fi

Kohteella ei ole lain edellyttämää energiatodistusta tai energialuokka ei tiedossa.Kerros: K1

Osoite
Rälssintie 6, 00720 Helsinki
Tilatyyppi
Varastotilaa
703 m2
Kulkuyhteydet
Rautatieasema: Pukinmäki 500m
Linja-autoasema: 1,5 km
Bussipysäkki: 150 m
Lentokenttä: 11,7 km
Kauppakeskus: Malmintori 4,4 km
Ota yhteyttä

CRE PREMISES

Puh. Näytä puhelinnumero 020 7290 710

Vantaankoskentie 14
01670 VANTAA

  http://www.premises.fi
Pyydä lisätietoa

Kohteesta Rälssintie 6, Helsinki

 

B2B palvelut

LASTAUSRATKAISUT

Mainos
Lastauksien ratkaisut tehokkaammin ja turvallisemmin

HALLIT