Vuokrataan toimistotilat - Helsinki

John Stenbergin ranta 2, 00530 Helsinki #10851369

Monien mahdollisuuksien toimistotila rakennuksen 7. kerroksessa upeilla näkymillä Kaisaniemen ja Eläintarhanlahden suuntiin aivan Pitkänsillan kainalossa. Rakennuksen yleiset tilat ja ravintolasali entisellä sisäpihalla on päivitetty vuoden 2018 aikana vanhaa kunnioittaen ja industrial-henkeä mukaillen.

John Stenbergin ranta 2 – John S. on hieno punatiilinen talo aivan Pitkänsillan kupeessa, Helsingin Hakaniemessä. Talo toimi pitkään Wärtsilän pääkonttorina, ja nyt siitä on rakentunut upea monen käyttäjän toimistotalo. Kiinteistö koostuu kahdesta osasta. Vanhempi puoli on rakennettu vuonna 1938, ja se on Museoviraston suojelema. Kiinteistössä tehtiin 2019 yleisten tilojen remontti, jossa uudistettiin talon ilmettä ja henkeä.

John Stenbergin ranta 2 on jykevä toimistotalo, joka tarjoaa yrityksille modernit tilat erinomaisten liikenneyhteyksien varrelta. Lähellä on monipuoliset palvelut, ja talon omatkin palvelut ovat ensiluokkaiset. Aulapalvelun lisäksi talossa on oma henkilöstöravintola, vuokrattavia neuvottelutiloja sekä komeat edustustilat. Kiinteistössä on myös kuntosali, parkkihalli ja sisäpaikkoja pyörille.

Osoite
John Stenbergin ranta 2, 00530 Helsinki
Tilatyyppi
Toimistotilaa
1050 m2
Kulkuyhteydet
Hakaniemen saavutettavuus eri puolilta pääkaupunkiseutua on erinomainen: käytettävissä ovat raitiovaunut, metro ja bussit. Vain muutaman loikan päässä Kaisaniemestä tai Rautatieasemalta. Metrolla matka Rautatieasemalle kestää kolmisen minuuttia.
Vapautuu
Kysy
Rakennusvuosi
1938
Ota yhteyttä

Cushman&Wakefield

Toimistovuokraus
Näytä puhelinnumero +358108368400

Pyydä lisätietoa

Kohteesta John Stenbergin ranta 2, Helsinki

 

B2B palvelut

MARKKINOINTI

Tavoita oikea kohderyhmä!

LASTAUSRATKAISUT

Mainos
Lastauksien ratkaisut tehokkaammin ja turvallisemmin