Vuokrataan liiketilat - Helsinki

Eerikinkatu 4, 00100 Helsinki #10850635

Vuokrattavana katutason 121 m² kokoinen kahvila- tai baaritila erinomaisella sijainnilla. Tilassa on enintään noin 55 asiakaspaikkaa, ja pihalle on mahdollista toteuttaa noin 15-paikkainen terassi. Tila on täysin valmiiksi varusteltu ja koneellistettu kahvila- tai baarikäyttöön. Tilassa ei ole valmistuskeittiötä eikä rasvakanavaa. Käytössä on koneellinen ilmanvaihto, salin puolella tuloilmajäähdytys ja keittiössä oma jäähdytys.

Tilan yhteyteen on mahdollista liittää pihasiivestä määräysten mukainen 28,5 m² suuruinen sosiaalitila, ja kahvilatilan alapuolelta kellarista löytyy pieniä varastotiloja. Lisäksi on neuvoteltavissa erillinen 33,5 m² galleriatyyppinen tila, joka soveltuu esimerkiksi toimistoksi, näyttelytilaksi tai kabinetiksi.

Liiketilojen vuokraus ja tiedustelut: C&W Retail Services, puh. 010 836 8418, retail.fi@cushwake.com.

Arvokas vanha kiinteistö. Rakennusvuosi 1896, peruskorjattu 2025. Edustava rappukäytävä, jossa hissi. Arkkitehti Theodor Höijer.

Osoite
Eerikinkatu 4, 00100 Helsinki
Tilatyyppi
Liiketilaa
121 m2
Kulkuyhteydet
Erinomaiset liikenneyhteydet julkisilla. Kiinteistö sijaitsee kävelymatkan päässä Kampin terminaalista ja metroasemasta. Pysäköinti Forumin parkkihallissa. Kiinteistön sisäpihalla muutama paikka.
Vapautuu
Kysy
Rakennusvuosi
1896
Ota yhteyttä

Cushman&Wakefield

C&W Retail Services
Näytä puhelinnumero +358108368418

Pyydä lisätietoa

Kohteesta Eerikinkatu 4, Helsinki

 

B2B palvelut

MARKKINOINTI

Tavoita oikea kohderyhmä!

LASTAUSRATKAISUT

Mainos
Lastauksien ratkaisut tehokkaammin ja turvallisemmin