Vuokrataan toimistotilat - Helsinki
Eteläesplanadi 22, Kaartinkaupuki, 00130 Helsinki #10834204
Kauppaneuvos Wilhelm Bensowin perustaman agentuuriliikkeen toimitalo valmistui syksyllä 1940. Rakennuksen suunnitelmat oli saatu valmiiksi hyvissä ajoin ennen sotaa, mutta seuraaviin vuosiin ajoittunut rakentamisprosessi viivästyi monista sotatoimien aiheuttamista vaikeuksista johtuen. Sodan takia rakennusta rakentamassa oli poikkeuksellisen runsaasti myös naisia. Valmistuessaan liikepalatsi oli Helsingin modernein liikerakennus.
Tämä Eteläesplanadin alussa sijaitseva kaunis rakennus, rakennuttajansa mukaan myös Bensowin talona tunnettu kiinteistö, on loistava valinta, kun etsit arkkitehtuurisesti arvokasta toimitilaa huippusijainnilla. Kiinteistö sijaitsee vastapäätä Esplanadin puistoa ja Svenska Teaternia.
Me Croisettella autamme teitä löytämään teille parhaat tilat! Olemme puolueettomia asiantuntijoita ja tunnemme toimitilamarkkinat, talot sekä tilat vankalla kokemuksella. Meillä on välityksessä kaikki toimitilat ja tiedämme niiden alustavat vuokratasot.
Tehtävämme on tehdä toimitilahaustanne onnistunut ja helppo. Saamme palkkiomme kiinteistönomistajalta, joten sinulle palvelumme on täysin maksuton.
Croisette Real Estate Partner
Erottajankatu 5 A 6, 00130 Helsinki
Näytä puhelinnumero
+358 400 585 857
Croisette Vuokraus
Näytä puhelinnumero
+358400585857
