Vuokrataan toimistotilat - Helsinki
Mannerheimintie 15B, Taka-Töölö, 00260 Helsinki #10794547
Vapaana viihtyisä toimistokokonaisuus kolmannesta kerroksesta. Tehokkaasta ja valoisasta avokonttoritilasta sekä erillisistä neuvotteluhuoneista koostuva laaja noin 1210 m2 toimistotila on mahdolista vuokrata myös pienemmissä osissa. Kysy lisää mahdollisuuksista jakaa ja yhdistää rakennuksen tiloja! Jokaiseen tilaan kuuluvat viihtyisyyttä ja työmukavuutta lisäävät omat WC:t sekä tauko-/keittiötilat. Tilajaon ohella myös muut tilaratkaisut voidaan mukauttaa vastaamaan uuden käyttäjän tarpeita. Ota yhteyttä ja katsotaan juuri teille sopiva ratkaisu!
Todella uniikilla sijainnilla, Oopperatalon edessä sijaitseva Mannerheimintie 15 koostuu kahdesta rakennuksesta eli A ja B. Näistä A on entinen Töölön Sokeritehtaan toimistotalo ja B myöhemmin rakennettu, lasinen pääkonttorirakennus.
Sokeritehtaan punatiilinen toimistotalo rakennettiin vuonna 1951 ja on ainoa jäljellä oleva Sokeritehtaanaikainen rakennus. Tunnistettavan rakennuksen historia näkyy edelleen Sokerityttö-veistoksena, joka sijaitsee talon edustalla. Mannerheimintie 15 B on rakennettu vuonna 1974 ja se on tasokas toimistotalo. Kiinteistöissä on kaukokylmäjäähdytykset ja erikseen vuokrattavia autopaikkoja pihalla ja hallissa.
Croisette on uusi ja innovatiivinen toimitilojen välitysyritys Suomessa. Meillä on vahva halu auttaa teitä löytämään paras toimitilaratkaisu mahdollisimman vaivattomasti.
Huomaathan, että kaikki vapaat ja vapautuvat tilat ovat kauttamme saatavilla. Osa tiloista on hiljaisessa markkinoinnissa, mutta ottamalla meihin yhteyttä saat nekin tietoosi.
Palvelumme on tilanhakijoille täysin maksutonta.
Hissi
Liitetiedostot
Croisette Real Estate Partner
Erottajankatu 5 A 6, 00130 Helsinki
Näytä puhelinnumero
+358 400 585 857
Croisette Vuokraus
Näytä puhelinnumero
+358400585857
