Myydään tuotantotilat, varastotilat - Lieto
Luumäentie 6, Tuulissuo, 21420 Lieto #10764289
Kesäkuussa valmistunut TUOTANTO- ja varastotila hyvällä sijainnilla Tuulissuon yritysalueella. Turun keskustaan on matkaa noin 10 km ja Helsinkiin 145 km. Yhteys Helsingin suuntaan on erittäin hyvä Helsingin moottoritien läheisyyden ansiosta.
Avannin alue on Turun ympäristön vetovoimaisempia yritysalueita, jonne on viime vuosina rakennettu valtakunnallisille toimijoille isoja toimitilakokonaisuuksia. Alueella toimii mm. Keskon, Postin DB Schenkerin logistiikkakeskuset. Viimeisimpänä alueelle on sijoittunut Puuilo.
Laadukkaasti rakennettu toimitilakiinteistö on pinta-alaltaan 1 000 m2. Halli on mahdollista jakaa 200 m2 huoneistoihin. Jäljellä on vielä neljä huoneistoa. Yhteen huoneistoista on rakennettu valmiiksi toimisto keittiöllä.
Jokaisessa tilassa oma ilmanvaihtokone lämmön talteenotolla. Nämä tilat ovat siis suunniteltu myös tuotanto- ja liikekäyttöön. Rakennuksen energialuokka on B.
Rakennuksessa on maalämpö ja oma tontti. Tilan vapaa korkeus on 5 metriä ja oven korkeus on 4,4 metriä. Tiloissa on lattiakaivot öljyn- ja hiekan erottimella. Lattiat pinnoitetaan epox-maalilla.
Huoneistoihin on mahdollista jättää noin 50 % taloyhtiölaina, jonka maksuaika on 9 vuotta ja 5 kuukautta.
Pyydä kohteen esite.
Toimitilavälitys RHG Oy
Juho Viljanen
040 741 7522
juho.viljanen@rhg.fi
Uudiskohde
RHG Real Estate
Hämeenkatu 2 B20, 20500 Turku
Näytä puhelinnumero
020 734 4020
Juho Viljanen
LKV
Näytä puhelinnumero
040 741 7522