1/4



Vaasa
Strömberg parkilla on nyt vapaa tilaa !
Toimistotila ja teollisuustila, joka sopii tuotannolliseen ja varastointitoimintaan. Täällä edustavat toimisto- ja toimintaympäristöt voidaan yhdistää teollisuus-, verstas- ja tuotantotiloihin, joissa on korkeampi huonekorkeus. Tämä avaa mahdollisuuksia yrityksille, jotka eivät sovi perinteiseen jaotteluun "toimisto" ja "teollisuus".
Strömberg Parkilla
Bergia omistaa ja kehittää kiinteistöjä Strömberg Parkissa – arvokkaalla teollisuusalueella Vaasassa, jonka suunnitteluun osallistui muun muassa Alvar Aalto. Tarjoamme toimivia tiloja teollisuudelle ja kevyelle teollisuudelle ympäristössä, jossa historia ja tulevaisuus kohtaavat.
Strömberg Park on lähempänä kuin luulet. Liftin bussilinja 4/4V kulkee suoraan alueen läpi ja yhdistää Gerbyn, Palosaaren, Vaasan keskustan, Strömberg Parkin ja Vaasan lentoaseman.
Runsaasti pysäköintitilaa kuuluu vuokraan.
Alueella on ravintola, sähköautolatauspaikat, ja kaikki muuta mitä tarvitset.
Monta erilaisia
Strömberg Park on Suomen suurin yrityspuisto. Alueen moottori on ABB Finland Oy, sähkötekniikan ratkaisuja valmistava yritys. Alueella toimii myös monia muita yrityksiä. Rakennukset ovat peräisin Oy Strömberg Ab:n ajalta, ja alueen ensimmäisen asemakaavan laati Alvar Aalto 1940-luvulla. Aalto on myös suunnitellut yhden alueen funktionalistisista rakennuksista Egil Nicklinin kanssa.
www.bergia.fi
Linus Krooks
Bergia tarjoaa vuokratiloja Strömberg Parkin alueella. Meiltä löydät liike-, toimisto- sekä tuotantotiloja ja luotettava yhteiskumppani.