Bensowin liikepalatsista 3. kerroksen arvokas toimistotila.
Toimistotilassa on kaksi erillistä työ/neuvottelutilaa, avotilaa, avokeittiö sekä 2 wc-tilaa.
Työmatkapyöräilijöitä palvelee omat suihkutilat miehille ja naisille.
Tilan kaikki ikkunat ovat kiinteistön uudistetulle, vehreälle atriumille jossa sijaitsee myös kiinteistölle tuttu merenneitopatsas.
Sisäänkäynti kiinteistön C-rapusta.
Bensowin talo sijaitsee vastapäätä Esplanadin puistoa, ydinkeskustan palveluiden keskellä.
Kohteeseen on helppo saapua julkisilla kulkuvälineillä. Lähin raitiovaunupysäkki on vain sadan metrin päässä. Rautatieasemalle on vain kymmenen minuutin kävelymatka.
Kiinteistön omasta parkkihallista on mahdollisuus vuokrata autopaikkoja autoilijoita varten. Lähietäisyydellä on myös ydinkeskustan pysäköintihallit.
Katutasossa toimii myös kuntosali sekä kaksi ravintolaa.
Bensowin talo on valittu Docomomo Suomi ry:n merkittävimpien kohteiden listalle pitkän historiansa sekä arkkitehtuurisen suunnittelun myötä.
Tuula Leikas
Läkkisepänkuja 6, 00620 Helsinki
Comreal on asiantunteva ja aktiivinen kiinteistöalan kumppani, joka on palvellut jo yli 20 vuoden ajan niin kiinteistönomistajia kuin toimitilojen käyttäjiäkin. Kymmenen hengen tiimimme hallinnoi tuhansia kohteita eri puolella Suomea.
Kaartinkaupunki, Helsinki

Comreal Oy LKV