Varastotilaa Lielahdessa
Monikäyttöistä varastotilaa Lielahdesta – Sellukatu 15, Tampere
Vuokrattavana avaraa liike- ja varastotilaa Tampereen Lielahdesta, hyvien kulkuyhteyksien varrelta. Tila sopii esimerkiksi varastomyymälälle, tukkuliikkeelle tai kevyeen tuotantoon ja kokoonpanoon.
Kokonaisuus on yhtenäistä, avaraa tilaa noin 1200 m². Vapaa korkeus on 3,5–3,7 metriä lattiasta kantavaan kattopalkkiin. Tila on jaettavissa tarpeen mukaan puoliksi.
Tila on ollut aiemmin elintarvikealan tukkukäytössa. Mosaiikkibetonilaattalattiassa on useita lattiakaivoja. Tilan keskellä on 6 kpl WC-tiloja. Jäähdytys on toteutettu ilmalämpöpumpuilla.
Sellukadun puolelle on mahdollista avata lisää oviaukkoja ja rakentaa esimerkiksi nosto-ovellinen sisäänkäynti, jolloin tavaralogistiikka sujuu vaivattomasti. Mahdolliset muutokset tehdään tulevan vuokralaisen tarpeiden mukaan.
Kiinteistö ja sijainti
Sellukatu 15 sijaitsee keskeisellä paikalla Lielahdessa, joka on yksi Tampereen vahvimmista kaupan ja yritystoiminnan keskittymistä. Alueen liikenneyhteydet palvelevat sekä asiakkaita että tavarantoimituksia, ja pihalla on runsaasti pysäköintitilaa.
Kysy lisää ja sovitaan näyttö. Palvelumme on tilaa etsivälle maksuton.
Tila on heti vapaa.
Kalevan puistotie 22 LT 4, 33500 Tampere
Ulla Lyytinen
Lielahti, Tampere

Logistila Oy