Täysin uutta logistiikkatilaa keskeisellä Hakkilassa Kehä III:n varrella - nopeat yhteydet lentokentälle, Vuosaaren satamaan ja pääväylille.
Vuokrataan yht. 3.300 m2 logistiikka- ja varastohallitilaa Logicor Park Hakkilasta
Vuonna 2024 valmistunut logistiikka- ja varastokiinteistö Logicor Park Hakkila tarjoaa kaikki nykyvaatimukset täyttävää logistiikkatilaa tavaravirtojen sujuvaan hallintaan. Varastossa on neljä lastaustaskua ja lisäksi kaksi nosto-oviaukkoa jätepuristimia varten. Tilaan on myös sisäänajoluiska korkealla nosto-ovella. Kiinteistöllä on laaja rekkapiha ja käyttöturvallisuutta lisää tontin aitaus.
Erinomaiset yhteydet pääväylille, lentokentälle ja satamaan
Kiinteistöllä on ainutlaatuisen keskeinen sijainti Helsinki-Vantaan lentoaseman ja Vuosaaren sataman puolivälissä sekä vain kahden kilometrin päässä Kehä III:n ja Lahden moottoritien liittymistä. Kohdetta on helppo lähestyä, ja yhteydet ovat hyvät kaikkialle Suomeen.
Vastuullinen valinta
Kiinteistöllä on BREEAM Very Good -tason ympäristösertifikaatti. Lähialueella on hyvä valkoima lounasravintoloita ja kauppoja. Vieressä sijaitsee myös K-Rauta sekä Porttipuiston Ikea, Puuilo, Rusta, Helsinki Outlet ja muut palvelut. Tikkurilaan ja Koivukylän palvelut ovat alle vartin ajomatkan päässä.
Ota yhteyttä, niin sovitaan esittely ja katsotaan, miten kohde sopii teidän tarpeisiinne.
Janne Toikka
Infonia Oy
janne.toikka@infonia.fi
puh. 050 587 0050
Janne Toikka

Infonia Oy