Modernia toimistotilaa Helsingin Pitäjänmäeltä, Valimo Parkista.
Tämä siisti 143 m² toimistotila sijaitsee kiinteistön 1. kerroksessa. Tila on avonainen ja siihen kuuluu oma wc-tila. Keittiö on mahdollista rakentaa. Kuvat ovat yleis- ja esimerkkikuvia kiinteistön tiloista.
Valimo Park on kokonaisvaltaisesti remontoitu seitsemänkerroksinen toimistotalo Helsingin Pitäjänmäellä, Helsingin Piilaaksoksikin kutsutussa yritysympäristössä. Kiinteistö on uusittu vuosina 2019–2020, ja sen modernit tilat soveltuvat erikokoisille yrityksille. Valimon juna-asema sijaitsee lähes kiinteistön vieressä.

Pitäjänmäki
Valimon juna-asema on noin 100 metrin päässä, ja Raide-Jokerin pysäkki 600 metrin päässä. Helsingin keskustaan on noin 7,5 kilometriä, junalla noin 18 minuuttia. Autoilijoille sujuvat yhteydet Kehä I:n, Vihdintien, Hämeenlinnanväylän ja ykköstien kautta. Lentokentälle on noin 20 minuuttia autolla.
Kiinteistössä on lounasravintola, aulapalvelu, kahvila, auditorio, kokoustilat, saunaosasto, kuntosali, liikuntatila, sosiaalitilat, pesulapalvelu ja pakettiautomaatti. Alueella on lisäksi useita lounasravintoloita, ja lähikaupat S-Market ja Lidl sijaitsevat noin 500 metrin päässä.
Kysy lisää numerosta 044 723 4700 tai info@bref.fi. Palvelumme on tilanhakijoille ilmainen.
Lars Sonckin kaari 10, 02600 Espoo
Bureau Toimitilat
Kysy lisää numerosta tai info@bref.fi. Palvelumme on tilanhakijoille ilmainen.
Pitäjänmäki, Helsinki

Tiia Perä
Bureau Real Estate Finland Oy

Pitäjänmäki, Helsinki
352 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
359 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
403 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
403 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
425 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
746 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
797 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
1 348 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
2 028 m²