Vuokrataan 248 m2 hauska ja persoonallinen toimistotila Hattutehtaan 1. kerroksessa - ei kuitenkaan katutasossa. Tilassa on avotyötilaa, neuvotteluhuoneita sekä tilava keittiö/taukotila. Ikkunoista on urbaani näkymä Suvilahden suuntaan, josta saa flowta päivittäiseen työhön.
Sörnäisten Hattutehdas tarjoaa runsaasti mahdollisuuksia niille, jotka tahtovat yhdistää historiallisen tehdasrakennuksen rouheuden ja modernin, talotekniikaltaan ensiluokkaisen toimistoympäristön. Kaikki tilat ovat muokattavissa käyttäjänsä ilmettä ja tarpeita vastaaviksi.
Hattutehtaan kiinteistö sijaitsee näköalapaikalla Sörnäisten rantatien ja Vilhonvuorenkadun kulmassa. Hattutehdas on erittäin hyvin saavutettavissa julkisella liikenteellä, lähimmät pysäkit ovat heti kadun toisella puolella. Myös autolla on Hattutehtaalle kätevää saapua, sillä sijainti on aivan Itäväylän alkupäässä. Sekä keskusta että Pasila ovat kävelyetäisyydellä, samoin myös kehittyvä Kalasatama ja Redin palvelut.
Rakennuksessa on kaikkia vuokralaisia palveleva lounasravintola sekä useita vuokrakäyttöön tarkoitettuja kokous- ja neuvottelutiloja. Eloa Hattutehtaaseen tuovat talon yhteydessä toimivat myymälät, kahvila ja kuntosali.
Voit käydä tutustumassa kiinteistöön tarkemmin osoitteessa www.hattutehdas.fi
Colliers Finland Oy
Helena Koivu
Senior Leasing Manager
Sörnäinen, Helsinki

Jaakko Launonen
Colliers Finland Oy

Sörnäinen, Helsinki
142 m²

Sörnäinen, Helsinki
158 m²

Sörnäinen, Helsinki
248 m²

Sörnäinen, Helsinki
311 m²

Sörnäinen, Helsinki
322 m²

Sörnäinen, Helsinki
400 m²

Sörnäinen, Helsinki
543 m²

Sörnäinen, Helsinki
685 m²

Sörnäinen, Helsinki
713 m²

Sörnäinen, Helsinki
803 m²

Sörnäinen, Helsinki
961 m²

Sörnäinen, Helsinki
1 261 m²