Pitäjänmäellä vuokrattavissa toimistotilaa 2. kerroksessa. Sijainti erinomaisten yhteyksien päässä aivan Valimon aseman vieressä. Ohessa kuvia kiinteistön yleisistä tiloista sekä muutama havainnollistava esimerkki siitä, mitä tiloihin voitaisiin toteuttaa. Tila soveltuu myös varastokäyttöön.
Atomitie 5 on kuusikerroksinen toimisto- ja pienteollisuuskiinteistö Helsingin Pitäjänmäellä. Pitäjänmäen yritysalueen suurimpiin kuuluvassa kiinteistössä on vuokrattavaa tilaa peräti n. 26 600 m2. Päärakennuksen lisäksi kiinteistöön kuuluu myös talon vuokralaisia palveleva nelikerroksinen pysäköintihalli. Alakerrassa aulapalvelu sekä ruokaravintola.
Kiinteistössä on 6 henkilöhissiä sekä 6 tavarahissiä ja yksi lastauslaituri. Parkkipaikkoja on 360 kpl, joista 285 kpl sijaitsee pysäköintihallissa.
Lisätietoja 020 7290 710, lisää kohteita www.premises.fi
Kohteella ei ole lain edellyttämää energiatodistusta tai energialuokka ei tiedossa.Kerros: 2
Junarata kulkee rakennuksen sivuitse. Tontin itäpäädyssä naapurina on Valimon asema, josta matka Helsingin keskustaan taittuu 11 minuutissa. Lähimmältä bussipysäkiltä on keskustan lisäksi yhteydet mm. Leppävaaraan, Tapiolaan, HelsinkiVantaan lentoasemalle ja Itäkeskukseen.
Puh.
Vantaankoskentie 14
01670 VANTAA
Pitäjänmäki, Helsinki

CRE PREMISES

Pitäjänmäki, Helsinki
150 m²

Helsinki
184 m²

Helsinki
200 m²

Helsinki
276 m²

Helsinki
288 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
324 m²

Pitäjänmäki, Helsinki
372 m²

Helsinki
436 m²

Helsinki
528–1 721 m²

Helsinki
774 m²