Nyt vuokrattavissa näyttävä, korkea ja laadukkaasti remontoitu toimistohuoneisto. Tila sijaitsee kiinteistö Oy Gasellin neljännessä kerroksessa. Kiinteistö on vuonna 1892 valmistunut arvokiinteistö, jonka on suunnitellut arkkitehti K.A. Wrede ja rakennuttanut liikemies Julius Tallberg. Rakennus henkii menneiden aikojen arvokkuutta, mutta tarjoaa modernit puitteet tämän päivän työympäristöön.
Äskettäin valmistuneet laajat perusparannukset on tehty kiinteistön arkkitehtuuria kunnioittaen, ja nyt tarjolla olevat toimistotilat yhdistävät historiallisen tunnelman ja nykyaikaisen toiminnallisuuden. Tiloissa on muun muassa koneellinen ilmanvaihto ja jäähdytys sekä tehokkaat ja muuntojoustavat ratkaisut monitilatoimistoihin.
Gaselli-kortteli sijaitsee yhdellä kaupungin keskeisimmistä ja halutuimmista paikoista, Aleksanterinkadun ja Mikonkadun kulmassa. Kiinteistö on helposti saavutettavissa niin julkisilla kuin omalla autollakin – lähimmät metro-, raitiovaunu- ja bussiyhteydet ovat vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä, ja pysäköintihalli löytyy läheisestä Kluuvista.
Me Croisettella autamme teitä löytämään teille parhaat tilat! Olemme puolueettomia asiantuntijoita ja tunnemme toimitilamarkkinat, talot sekä tilat vankalla kokemuksella. Meillä on välityksessä kaikki toimitilat ja tiedämme niiden alustavat vuokratasot.
Tehtävämme on tehdä toimitilahaustanne onnistunut ja helppo. Saamme palkkiomme kiinteistönomistajalta, joten sinulle palvelumme on täysin maksuton.

Arvokiinteistö ydinkeskustan Gaselli-korttelissa, Aleksanterinkadun ja Mikonkadun kulmassa.
Erottajankatu 5 A 6, 00130 Helsinki
Croisette Vuokraus
Keskusta (Helsinki), Helsinki

-
Croisette Real Estate Partner