Vuokrattavissa sekä varasto- että toimistotilaksi soveltuva valoisa kokonaisuus. Toisen kerroksen tilasta on kaksi suoraa yhteyttä tavarahisseihin. Tila voidaan jakaa myös tarvittaessa pienempiin osiin, sekä muutenkin muokata vastaamaan uuden käyttäjän toiveita.
Aikoinaan Helsingin Villakehräämönä tunnettu kiinteistö, Kiviaidankatu 2, on yksi Lauttasaaren vanhimmista teollisuuskiinteistöistä. Rakennuksen näkyvin osa lienee 62 metriä korkea savupiippu. Tänä päivänä kohteesta löytyvät modernit toimistotilat, jotka ovat muokattavissa ja remontoitavissa tulevien käyttäjien yksilöllisiä tarpeita vastaaviksi. Kiinteistöstä löytyy myös tavarahissi, ja vuokrattavia varastotiloja jopa yli 1000m2 tarpeisiin.
Me Croisettella autamme teitä löytämään teille parhaat tilat! Olemme puolueettomia asiantuntijoita ja tunnemme toimitilamarkkinat, talot sekä tilat vankalla kokemuksella. Meillä on välityksessä kaikki toimitilat ja tiedämme niiden alustavat vuokratasot.
Tehtävämme on tehdä toimitilahaustanne onnistunut ja helppo. Saamme palkkiomme kiinteistönomistajalta, joten sinulle palvelumme on täysin maksuton.

Loistava sijainti Lauttasaaressa lähellä luontoa.
Erottajankatu 5 A 6, 00130 Helsinki
Croisette Vuokraus
Lauttasaari, Helsinki

-
Croisette Real Estate Partner

Lauttasaari, Helsinki
202 m²

Lauttasaari, Helsinki
250 m²

Lauttasaari, Helsinki
261 m²

Lauttasaari, Helsinki
426 m²

Lauttasaari, Helsinki
712 m²

Lauttasaari, Helsinki
772 m²