Tiloissa on aiemmin toiminut toimistohotelli, joten tilassa on runsaasti työ- ja neuvotteluhuoneita. Soveltuu sellaisenaan erinomaisesti omaa rauhaa vaativaan työskentelyyn. Tilassa on omat, tyylikkäät wc-tilat sekä kauttaaltaan upeat materiaalit. Ota yhteyttä niin mennään yhdessä katsomaan tilaa!
Ilmoituksen kuvat esittävät rakennuksen tiloja yleisesti, eivätkä välttämättä vastaa juuri tätä tilaa.
Hämeentie 11, talo nimeltä Väinö on ollut aina monipuolisen toimminnan talo. Väinön tilat räätälöidään uusien vuokralaisten tarpeisiin sopivaksi, jotta kaikilla olisi täydellinen tila. Näyttävän punatiilirakennuksen suunnitteli arkkitehti Väinö Vähäkallio. 1920-luvulle tyypillistä pohjoismaista klassismia edustava rakennuks toimi Osuusliike Elannon pääkonttorina vuosina 1928-1995, jolloin pääjohtaja Väinö Tanner oli vahvasti läsnä talon toiminnassa. Väinö Tanner johti vahvalla otteella koko organisaatiotaan ja hän myös asui talossa.
Me Croisettella autamme teitä löytämään teille parhaat tilat! Olemme puolueettomia asiantuntijoita ja tunnemme toimitilamarkkinat, talot sekä tilat vankalla kokemuksella. Meillä on välityksessä kaikki toimitilat ja tiedämme niiden alustavat vuokratasot.
Tehtävämme on tehdä toimitilahaustanne onnistunutta ja helppoa. Saamme palkkiomme kiinteistönomistajalta, joten sinulle palvelumme on täysin maksuton. Jos kiinnostuit, ota yhteyttä!
Loistava sijainti Sörnäisten sydämessä, aivan Helsingin keskustan tuntumassa Hämeentien ja Kaikukadun kulmassa. Tämä entinen teollisuusalue on vuosikymmenien saatossa kehittynyt monipuoliseksi ja trensikkääksi toimisto- ja asuinalueeksi.
Erottajankatu 5 A 6, 00130 Helsinki
Croisette Vuokraus
Sörnäinen, Helsinki

-
Croisette Real Estate Partner