Muuntojoustava tuotantotila Lauttasaaressa
Kyllä
Vuokrattavana 458 m² työtila Helsingin Lauttasaaressa, Larun Kehräämön 2. kerroksessa. Tila soveltuu erinomaisesti esimerkiksi tuotanto-, työtila- tai varastokäyttöön, ja sitä voidaan tarvittaessa muokata tulevan käyttäjän toiminnan vaatimusten mukaisesti. Kiinteistössä käytetään vihreää kiinteistösähköä, mikä tukee vastuullisempaa yritystoimintaa.
Larun Kehräämö on vuonna 1953 valmistunut entinen teollisuuskiinteistö, joka on kunnostettu nykyaikaiseksi toimitilakokonaisuudeksi alkuperäistä rakennuksen ilmettä kunnioittaen. Rakennuksen suuret ruutuikkunat tuovat tiloihin runsaasti luonnonvaloa, ja kiinteistön tilat ovat muuntojoustavia erilaisiin yritystarpeisiin. Rakennuksen näkyvin osa lienee 62 metriä korkea savupiippu. Tänä päivänä kiinteistö palvelee modernina toimistotalona. Kiinteistöstä on myös tavarahissi, joka tulee suoraan toimitilan oven eteen.
Vuokralaisten käytössä ovat muun muassa kuntosali, sähköautojen latauspisteet sekä autopaikat kiinteistön omassa pysäköintihallissa. Kiinteistön läheisyydessä sijaitsevat päivittäistavarakauppa, ravintoloita, kahviloita ja muita arkea tukevia palveluita. Bussipysäkit sijaitsevat aivan kiinteistön läheisyydessä, ja Lauttasaaren metroasemalle on kävelymatka. Kohde on helposti saavutettavissa niin julkisilla liikennevälineillä kuin omalla autolla.
Sisäkuvat ovat havainnekuvia kiinteistön tiloista.
Tervetuloa tutustumaan! Kysythän myös muita sopivia kohteita, palvelumme on vuokralaiselle täysin veloitukseton.
Rikhardinkatu 2 B 5, 00130 Helsinki
Otto Ahtola
Commercial Real Estate Advisor
Jorma Ryynänen
Commercial Real Estate Advisor LKV, LVV
Lauttasaari, Helsinki

Janette Ollula
Tuloskiinteistöt Oy

Lauttasaari, Helsinki
203 m²

Lauttasaari, Helsinki
261 m²

Lauttasaari, Helsinki
286 m²

Lauttasaari, Helsinki
426 m²

Lauttasaari, Helsinki
582 m²

Lauttasaari, Helsinki
642 m²

Lauttasaari, Helsinki
668 m²

Lauttasaari, Helsinki
712 m²

Lauttasaari, Helsinki
772 m²

Lauttasaari, Helsinki
1 493 m²