




Vuokrataan varastotilat - Vantaa
Koy Rälssitie 7, Rälsstie 7 C, Veromies, 01510 Vantaa #10672977
Vuokrataan erinomaista varastotilaa Vantaan Rälssitien keskeiseltä sijainnilta!
Osoite
Rälsstie 7 C, 01510 Vantaa
Tilatyyppi
Varastotilaa
159 m2
Kiinteistö
Kiinteistö 1990 rakennettu toimisto- ja varastotilakokonaisuus kahdessa kerroksessa.
Sijainti
Kohde sijaitsee Kehä III varrella kauppakeskus Jumboa vastapäätä ja kehä III:n sekä lentokentälle menevän risteyksen kupeessa.
Ympäristö
Alue on tällä hetkellä voimakkaasti kehittyvä. Kehä III viereen on rakennettu menestyviä toimistotaloja ja YIT on toteuttamassa Aviapolis nimistä hanketta pääosin asuinrakentamiseen, jota mainostetaan 37.000 ihmisen työpaikkana, 18.000 ihmisen kotina ja 25 minuutin matkana Helsinkiin. Alueelle on syntymässä lähivuosina yli 15.000 uutta työpaikkaa.
Pysäköinti
Kohteella on noin 40 autopaikkaa.
Palvelut
Jumbon kauppakeskus kohteen läheisyydessä takaa hyvät palvelut. Lisäksi Veromiehen alue kuuluu Vantaan yritysaluekeskittymään.
Kulkuyhteydet
Monipuoliset Helsingin ja Vantaan paikallisliikenteen kulkuyhteydet. Helsinkiin autolla n. 25 min ja lentokentälle 5-10 min.
Vuokralaisia
Oy International Paint Ab (Akzo Nobel), Tibio Oy, Oy Saacke Finland sekä Oy Adkem Ab
Muuta
Kiinteistön 1. kerroksessa on heti vuokrattavissa n. 159 m2 kokoinen varastotila varasto- tai kevyeen toimitilakäyttöön.
Tilaan on käynti kiinteistön etupuolelta pariovista, joiden leveys on n. 1,9m ja korkeus n. 2,5m (tarkistusmitattava).
Tilaan voidaan tehdä kevyitä muutostöitä, joilla tila saadaan räätälöityä asiakkaan toimintaa tukevaksi.
Ota yhteyttä, niin käydään katsomassa tiloja paikan päällä!
Tilaan on käynti kiinteistön etupuolelta pariovista, joiden leveys on n. 1,9m ja korkeus n. 2,5m (tarkistusmitattava).
Tilaan voidaan tehdä kevyitä muutostöitä, joilla tila saadaan räätälöityä asiakkaan toimintaa tukevaksi.
Ota yhteyttä, niin käydään katsomassa tiloja paikan päällä!
Vapautuu
01.10.2022
Rakennusvuosi
1990
Kerros
1 / 2
Näkyvällä paikalla
Yhteystiedot
Samla Toimitilat
Ilari Joensivu
Vuokrauspäällikkö
Näytä puhelinnumero
045 831 3088
Kauppakatu 18 C 35
40100 JYVÄSKYLÄ
Samla Capital on suomalainen kiinteistösijoittamiseen erikoistunut yhtiö, joka sijoittaa kasvukeskusten kiinteistöihin hallinnoimiensa rahastojen kautta. Rahastorakenne mahdollistaa sijoittamisen kiinteistöihin sekä ammattimaisille että ei-ammattimaisille sijoittajille. Yhtiön perusti vuonna 2015 yhdistetyn kolminkertainen Olympiavoittaja, KTM, Samppa Lajunen.
http://www.samlacapital.fiPyydä lisätietoa